Ankor Alışveriş Merkezi’nin sahibi Ali Aytekin’in bölge açısından çok faydalı bir iş yaptığını da sözlerine ekleyen Yaşar şunları söyledi:

“Bizler de yöneticiler olarak yeni gelişen bölgelere yatırım yapan vatandaşlarımıza elimizden geldiği ölçüde yardım etmeliyiz. Onları yatırım konusunda cesaretlendirmeliyiz. Susuz bölgesi yeni gelişen ve son seçimlerin hemen öncesinde Yenimahalle’ye bağlanan bir bölge. Bu gibi tesislerin artmasıyla yaşam konforu da artacak. Biz de Yenimahalle Belediyesi olarak bu yıl içerisinde bölgenin ihtiyacı olan sağlık ocağını yapacağız. Sağlık ocağının yanı sıra Susuz Mahallesi’ne bir de park yapacağız. Gerekli alt yapı tamamlandıktan sonra da yetki alanımızda asfaltsız sokak bırakmayacağız.”

36 dükkan

Yoğun alanlarda yatırım yapmanın kolay olduğunu, yeni kurulan bölgelerde ise zorluklar olduğunu ifade eden Ankor AVM’nin sahibi Aytekin ise şöyle konuştu: “Yenimahalle ilçesinde olan alışveriş merkezimiz hem Etimesgut hem de Sincan bölgesindeki vatandaşlarımıza hitap edecek. Butik tarzda açılan alışveriş merkezimizde büyük bir süpermarketin yanı sıra eczaneden, kuaföre 36 dükkanla bölge halkının tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. Nisan ayında bölgenin en büyük düğün salonlarından bir tanesini açıyoruz. Düğün salonun kapasitesi 700 kişilik olacak. Ankor’un üst katı da dershane olacak.”